Kepçe Kulak Estetiği

Anasayfa Kepçe Kulak Estetiği
ÇOCUKLUĞUNUZDAN BERİ KULAKLARINIZDAN MEMNUN DEĞİL MİSİNİZ? SAÇLARINIZLA KULAKLARINIZI MI SAKLIYORSUNUZ. ÇÖZÜMÜ VAR. SIKINTISIZ VE GÜVENLİ AMELİYAT OLMAK İÇİN KRANİOPLAST’A BEKLİYORUZ.

Kulak Estetiği Nedir?

Kepçe kulak denilen kulakların normal anatomik duruşundan öne doğru açılanması durumu sık rastlanan bir anomalidir. Çocuğun yatışı ya da anne karnındaki duruşuyla ilgisi yoktur. Bu şekilsel anomali yaş ile ilerlemez ya da gerilemez. Burada önemli olan çocuğun psikolojik durumunun etkilenmesidir.

Kepçe kulak ne zaman düzeltilir?
Birçok doğuştan anomali gibi kepçe kulak deformitesi de altı yaşından önce yani çocuk okula gitmeden önce düzeltilmelidir.

Ameliyat süresi nasıldır?
Lokal ya da genel anestezi altında 45-60 dakika süren bir ameliyattır. Kıkırdak zayıflatılarak kulak, kalıcı dikişlerle arkaya doğru asılır. Önemli olan kulağın arkaya alınması değil, verilen şeklin estetik olmasıdır. Sadece iki gün bandaj uygulanır. Dikiş alma yoktur, iki gün sonra banyo yapılabilir.

Diğer kulak anomalileri
Kulak sayvanının doğuştan hiç olmamasından tutun çok çeşitli deformiteleri vardır. Ayrıntılı bilgi için doktorunuzu arayınız.