Elmacık Kemiği Estetiği

Yüzünüz hiç olmadığı kadar genç görünsün

Anasayfa Elmacık Kemiği Estetiği
GÜZELLİK KRİTERLERİN DE EN BÜYÜK ETKENİN ÇIKIK ELMACIK KEMİKLERİ OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ? ÇIKIK ELMACIK KEMİĞİNE SAHİP OLMAK İÇİN KRANİOPLAST’A BEKLİYORUZ.

Elmacık Kemiği Estetiği Nedir?

Yüze genç bir görünüm veren iki tane elmacık kemiği ve çene ucu arasındaki üçgendir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte elmacık kemiği ve çene arasındaki bölgenin gevşemesiyle birlikte, yüzün çehresi dikdörtgen bir yapıya döner. Yüzdeki bu ifadenin bozulması, kişinin yaşlı bir yüze geçtiğinin belirtisidir. Bizim toplumumuzda kişilerin elmacık kemikleri genellikle zayıf bir yapıya sahiptir. Bu yapı şekli kişilere kuvvetli ve yaşlanması daha geç olan bir yüz yapısı vermektedir. Güzellik kriterleri incelendiğinde, elmacık kemiklerinin belirgin olması gerektiği görülür. Bu nedenle elmacık kemiklerinin büyütülmesi gerekir. Bu işlemde elmacık kemiklerinin büyütülmesi iki farklı amaçla yapılabilir. Bunlardan biri elmacık kemiklerinden yapıdan dolayı belirgin olmaması, diğeri ise yaşın etkisiyle yüz dokularındaki değişimdir. Kişinin durumuna göre farklı büyütme teknikleri kullanılarak, elmacık kemikleri büyütülür.

Kişilerin bazısında elmacık kemiğinde, bazısında alt çene ucunda sorunlar olabilir. Bu sorunların giderilmesi için, çoğunlukla yüz protezleri kullanılır. Bu protezler yüzde bulunan kemikleri büyütmek için kullanılır. Kemiklerin üzerine eklenerek kullanılır. Burada yetersiz kalan elmacık kemiklerini daha çıkık bir hale getirmek ve büyütmek, küçük olan çeneyi biraz daha büyütmek için yüz protezleri kullanılır. Bunun yanında alt çene ucundaki sorunları gidermek için, değişik teknikler kullanılır. Çene ve elmacık kemiği estetiği uygun planlama ve uygun zamanda yapılırsa, mükemmel sonuçlar alınır.