Çene Ucu Büyütme

Anasayfa Çene Ucu Büyütme
ESTETİK AÇIDAN YÜZÜNÜZE SİMETRİK BİR ÇENEYE Mİ SAHİP OLMAK İSTİYORSUNUZ. OZAMAN BURADAYIZ. KRANİOPLAST’A BEKLİYORUZ.

Çene Ucu Büyütme Nedir?

Alt çene ucunun normalden daha küçük olması durumu batı toplumlarında ve ülkemizde sık rastlanan bir durumdur. Özellikle hastada burun kemerli ise problem daha da belirginleşmekte ve kuş yüzü (Bird Face) denilen deformite ortaya çıkmaktadır.

Çene ucu nasıl büyütülür?
Toplumda da bilindiği gibi çene ucuna silikon, medpor, titanyum gibi sentetik materyaller konularak çene ucunu büyütme sık başvurulan yöntemlerdir. Ancak sentetik materyaller “gıdı” denilen yumuşak doku sarkmasını düzeltemez. Ayrıca sentetik materyaller zamanla zemindeki kemiği eritebilir ve her zaman yer değiştirme, infeksiyon gibi riskleri taşırlar.

Kranioplast’ta çene ucu nasıl büyütülür?
Kliniğimizde 1996 yılından itibaren kendi geliştirdiğimiz çene ucu ilerletme tekniği uygulanmaktadır.

Çelik, M., Tuncer, S., Buyukcayır, I.

Splitting Advancement Genioplasty: A new Genioplasty Technique. Annals of Plastic Surgery.43:148, 1999

Doç. Dr. Muzaffer Çelik’e ait olan bu teknik “YEAR BOOK OF A ESTHETIC” kitabında yer almıştır.

Bu tekniğe göre hastanın çene kemiği öne doğru ilerletilmektedir. Teknikte gıdıda ve boyunda estetik iyileşme sağlanmaktadır. Keza uzun vadede yüz iskeletinin diğer problemlerinde olduğu gibi hastanın kendi kemik şeklini değiştirerek yapılan ameliyatlar en güvenilir olanlardır.

Bu teknik, Taipei 1999 Dünya Kraniofasial Cerrahi ve ISAPS TOKYO 2000 Estetik Cerrahi Kongresi’nde sunulmuş ve literatüre geçmiştir.