Yüz Gençleştirme

Yaşlılık Belirtilerini Yüzünüzden Silin

Yüz Gençleştirme2018-11-06T10:46:50+00:00

Project Description

RUHUNUZUN GENÇLİĞİ YÜZÜNÜZE YANSISIN. YÜZ GENÇLEŞTİRME İŞLEMİYLE HİSSETTİĞİNİZ YAŞTA OLMAK İÇİN SİZLERİ KRANİOPLAST’A BEKLİYORUZ.

Yüz Gençleştirme Nedir?

Yüzde yaşlanmanın belirtileri iki ana gruptadır; deride kırışıklıkların oluşması,ve yumuşak dokuların sarkmasıdır. Kırışıklıklar, kuru cilt gibi derinin kişisel özellikleri, , sigara, güneş ışınları, kötü beslenme gibi dış etkenlere ve benzeri bir çok faktöre bağlıdır. Kas ve bağ dokularının sarkması ise doğal süreçle, yer çekiminin etkisi ile oluşur.

Yaşlılığın belirtileri ;alın ve göz çevresi kırışıklıklarının derinleşmesi, kaşların aşağı sarkması, üst göz kapağı ve alt göz kapağında torbalanmaların başlaması, yanak belirginliğinin kaybolması yanak çizgisinin derinleşmesi, alt çene kemik çıkıntısının kaybolması ve boyun açısının silinmesi ile kendini gösterir. Sarkmaların ve kırışıklıkların derecesine göre uygun yüz germe ameliyat tekniklerinden biri seçilir. Yüz gençleştirme ameliyatları için ideal yaş 35 yaş sonrası olmakla birlikte kişi kendini ne zaman hazır hissediyorsa ve buna ihtiyaç duyuyorsa o zaman yapılır. Etkisi yıllarca sürer. Bizim uyguladığımız teknikle kalıcılık 10-15 yıl sürmektedir.

Kranioplast’ta uygulanan tekniklerden endoskopik yüz germe operasyonu saçlı deride büyük kesiler yapmadan saç içerisinden 1 cmlik kesilerle alın ve kaş dokusunun gerdirilerek kalıcı dikişlerle tespit edilmesine dayanır. Aynı zamanda aşırı mimik yapan kaslar zayıflatılarak derin kırışıklıklar ortadan kaldırılır. Ayrıca yanakta sarkma,alt göz kapaklarında torbalanmalar varsa yine endoskop yardımıyla yanak lifting yapılır. Bu yöntemde uygulanan askı dikişleri ve diğer ayrıntılar kendi geliştirdiğimiz bir yöntemdir,yöntemimiz diğer tekniklere göre daha etkili,daha kalıcı ve naturel gençleşme sağlamaktadır.

( Modifications in Endoscopic Face-lifts, Annals of Plastic Surgery, 1999 dergisinde yayınlandı).

Alt yüz ve boyun için yapılan yüz gençleştirme işlemi kulak içerisinden ve arkasından yapılan saklı kesilerle gerçekleştirilir. Kranioplast’ta yüz germe sadece cildin gerilmesi şeklinde yapılmamaktadır. SMAS denilen cilt altı fasianında gerilmesi yapılır. SMAS lifting işlemi gençleşmenin kalıcılığını sağlamaktadır. Sadece deri germe işlemi ile doğal görünüm elde edilemez ve bu işlem de bir iki yıl sonra etkisini kaybeder.Aynı seansda göz kapaklarındaki torbalanmalar ve boyundaki sarkmalar düzeltilebilir.

Bütün yüzün gençleştirilmesi gereken durumlarda operasyon 4 -5 saat sürer. Sadece alın ve şakak bölgelerinin müdahalesi 1.5-2 saat sürer. Genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılır. Bir gece hastanede kalınır yada aynı gün eve gidilebilir.

Yüz gençleştirme bugünkü tekniklerle çok daha güvenli bir ameliyattır. Ancak cerrahi bir işlem olduğundan bununla ilgili komplikasyonlarla bazen karşılaşılabilinir. Cilt altında kan birikmesi, çok nadirende olsa enfeksiyon gözlenebilir. Fakat bunlar kolaylıkla manuple edilebilinecek sorunlardır.Keza çok sigara içen hasalarda iyileşme problemleri ortaya çıkabilmektedir.

Ameliyatın neticesi 1-2 ay içerisinde görülebilmektedir. Çünkü yüzde ve göz kapaklarında şişlikler ve ödem bir süre için olacaktır. Bu süre kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 7-10gündür. Yüzde küntlük ve gerginlik hissinin birkaç haftadan sonra normale döndüğü gözlenir. İlk 3 gün yüzde hafif baskılı bandaj uygulanır, üç gün sonra banyo yapılabilir. Dikiş alma yoktur. Ameliyatın kesin neticesi ortalama 3 ay sonra ortaya çıkar. Bu süre içerisinde sizi rahatsız edecek şikayetler minimaldir.

YÜZ GENÇLEŞTİRME FİYATLARI

Rekabet kurulu kararınca internet ortamında fiyat hakkında bilgilendirme yapmak uygun görülmemektedir. Uzman muayene sonucu fiyat almak için lütfen randevu oluşturunuz.

BİLGİ VE RANDEVU İÇİN

Haftaiçi 09:00-18:00
Cumartesi 09:00-15:00

0(212) 283 9292

0(212) 283 9294

HASTALARIMIZIN YORUMLARI

Trafik kazası sonucu yüzüm kırıldı ve uzun, başarısız bir tedavi süreci geçirdim. Sonrasında Muzaffer Bey ile yeni bir tedavi süreci başladı. Başarılı tedavisi, psikolojik desteği ve hastaya olan tutumu çok iyi, çok anlayışlı biri. Tek üzüntüm böyle bir doktor ile daha öncesinde tanışmamış olmak. Yüz deformasyonu olan kişilere rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir doktor.

ŞEYDANUR K.

6 gün once ameliyat oldum . Farklı bir şehirden. Hastaneye gittim . Herşeyimle akrabam gibi ilgilendiler ameliyata hazırlık süresince her soruyu sordum iletişimi hiç koparmadık türkiyede tek bir hoca var oda sizsiniz her saban uyandığımda sükür edip dua ediyorum burda kötü yapanlar art biyetli oncesi sonrası fotolarım isteye olursa atarım ameliyat sonrası agrım bile olmadı sadece şişlikler oldu onlarda 4 gün içinde gecti suan o kadar cok degiştim güzel oldum ki şişler olmasına ragmen herkes cok beğendi . Allahrazı olsun üst cene ameliyatımdan sonra hayatım daha güzel oldu .

ÇAĞLA K.

Doğuştan üst çenesi dar olan biri olarak sağlıklı gülüşüm yoktu. Ortodonti tedavimden sonra Muzaffer hocama muayene oldum. 40 dakkalık ameliyatla sıkıntısız sorunsuz bir çeneye sahip oldum. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

DİLAN A.