Karın Germe

Karnınızdaki Kötü Görüntüden Sıkılmadınız mı?

Karın Estetiği2018-11-06T10:48:23+00:00

Project Description

DOĞUM SONRASI OLUŞAN, KİLO ALIP VERMEDEN OLUŞAN SARKIK KARNINIZDAN SIKILMADINIZ MI? ÇÖZÜMÜ VAR! KRANİOPLAST’A BEKLİYORUZ.

Karın Estetiği Nedir?

Karın germe ameliyatı orta ve alt karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınmasını, karın duvarı kaslarının gerginliğe kavuşturulmasını içeren bir ameliyattır. Bu ameliyat sonrası karın dramatik olarak düzelir, kişi ağırlıklardan hızlı bir biçimde kurtulur, yaşam kalitesinde ciddi bir düzelme olur. Bu ameliyatı yaptırmak isteyenlerin yoğun sigara içmesinin riskli olacağı bilinmelidir. Operasyondan en az 2 hafta önce ve 2 hafta sonrasına kadar sigaranın kesilmesi tavsiye edilir.

Karında doğum sonrası oluşan çatlaklar, karın kaslarının anatomik gevşemesi sonucu bombeleşme ve aşırı yağlanmaya bağlı deri sarkmalar olduğunda bu operasyon önerilir.

İki şekilde yapılır. Sadece alt karın bölgesinde çatlak ve hafif sarkma olanlarda mini karın germe yada endoskopik karın germe ameliyatı yapılır. Ciddi sarkma ve yağlanmalarda total karın germe ameliyatı yapılır.

Karın germe ameliyatı genel anestezi altında 1,5-2 saat süren bir işlemdir. Ertesi gün hasta eve gönderilir. Dikiş alma yoktur. İlk hafta hastaya karın bölgesine yük binecek hareketlerden uzak durması tavsiye edilir. Araba kullanma yasaktır. 5-7 gün sonra ofis işlerine başlanabilir. Korse veya bandaj iki hafta kadar kullanılmalıdır. İki hafta rutin işler haricinde iş yapılmaz. Spor ve egzersizlere bir ay sonra kademeli olarak başlanır.

Karın gerçek şeklini 3-6 ay sonra alır. Dikiş izleri mayo yada iç çamaşırı içerisinde kalacak şekilde planlanır. Bu izler ilk 6 ay kişiyi rahatsız etse de bir yıl içerisinde solarak azalır. Arzu edilmeyen gerginliğe bağlı kötü izler lokal anestezi altında revizyon yapılarak düzeltilebilir.

  KARIN GERME FİYATLARI

Rekabet kurulu kararınca internet ortamında fiyat hakkında bilgilendirme yapmak uygun görülmemektedir. Uzman muayene sonucu fiyat almak için lütfen randevu oluşturunuz.

  BİLGİ VE RANDEVU İÇİN

Haftaiçi 09:00-18:00
Cumartesi 09:00-15:00

0(212) 283 9292

0(212) 283 9294

HASTALARIMIZIN YORUMLARI

mide ameliyatı olduktan sonra sarkan karnımın tek çözümü karın germeydi. En iyi doktora rastladığım için çok mutluyum. Teşekkürler.

YEŞİM D.

Doğumdan kaynaklanan bir türlü çaresini bulamadığım düz bir karına sahip olmanın sevinci içindeyim. Teşekkür Ederim Muzaffer Çelik ve Kranioplast Ekibi.

MELEK Ç.

Sıkıntısız bir ameliyat süreci yaşadım.Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

ESRA U.