Liposuction (Yağ Alma)

Fazla Kilo ve Yağlara Elveda

Liposuction (Yağ Alma)2018-11-06T10:47:14+00:00

Project Description

Liposuction (Yağ Alma) Nedir?

LIPOSUCTION=YAĞ EMME
LIPOSHAPING= YAĞ ŞEKİLLENDİRME
LIPOSCULPTURE=YAĞ TRAŞLAMA

1980 lerin başında tarif edilen liposuction , liposculpture, lipoplasty, suction lipectomi olarak da adlandırılır. Diyet ve egzersizle kaybolmayan yağ oluşumlarının emilerek uzaklaştırılması tekniğidir.

Liposuction Alanları

-Boyun

-Karın

-Kol

-Kalçalar

-Uyluk ve diz

-Baldır ve ayak bileği

Burada verilen bilgiler çok geneldir. Çünkü her hastanın problemi farklıdır. Burada anlatılanlar tamamen sizin vücudunuzun sorununa cevap olmayabilir. Gerçek cevapları doktorunuzla yapacağınız görüşmeden sonra alabilirsiniz.

Müdahaleden sonra,anestezinin türüne bağlı olarak basınç hissi, çekilme, bazen gerilme, hissedilebilir; ancak ağrı duyulmaz. Cerrah işlem sırasında ne kadar yağ alacağını hastanın durumuna göre saptar..

Yeni uygulamalara göre yağ alınacak alana özel sıvıların lokal anesteziklerle birlikte işlem öncesi sahaya injekte edilerek yapılır. Bu tekniğin adı tumescent (ıslak) tekniktir. İnjekte edilen sıvı damarların büzüşmesini sağlayarak daha az kanama ve ağrısız müdahale gerçekleşmesini sağlar.

İşlem Ne Kadar Sürer ?

-Yaklaşık 2 saat kadar.

Yağ alınan bölgelerde yeniden yağ oluşur mu ?

Yağ hücrelerinin yeniden oluşma özelliği yoktur ve şekil düzelmesi kalıcıdır. Eğer kilo alınırsa kalan yağ hücreleri vücudun diğer bölgelerindeki yağ hücreleri ile aynı oranda gibidir, ancak vücudun şekli değişmez. Liposuction yapılan yerler hiç bir zaman eskisi gibi yağlanmaz; çünkü o bölgedeki yağ hücrelerinin bir kısmı kalıcı olarak alınmıştır. Bu yüzden liposuctiona vucut konturlarını düzeltme yada yontma adı verilir.

Ağrı olur mu ?

İlginç olarak modern liposuctionda ağrı olmaz. Cerrahi sırasında ise anastezik ajanlarla rahatsızlık hissi giderilir.

Hastanede kalmak gerekir mi ?

Eğer başka bir rahatsızlık yoksa, çok fazla yağ alınmamışsa aynı gün eve gidilebilir.

İşe ne zaman dönebilirim ?

Liposuction sonrası ağır egzersizlere yeniden başlamadan önce iki hafta geçmesi gerekir ancak hafif aktivitelere birkaç gün içerisinde yeniden başlanabilir. İşiniz eğer yoğun bir aktivite gerektirmiyorsa birkaçgün izin yeterlidir. Daha küçük işlerde ertesi gün işe başlanabilir. İlk birkaç gün sıkı korse yada çorap kullanıldığı unutulmamalıdır. Eğer işinizde görünüm önemliyse ilginç özür yöntemlerinizi test etme fırsatı bulursunuz. Boyunda morartıların olabileceği unutulmamamlıdır.

Normal aktivitelerime ne zaman başlayabilirim ?

Hastaların çoğu liposuction sonrası hemen ayağa kalkar ve rahattırlar. Tam iyileşme sürecinin zaman aldığı hatırlanmalıdır. Müdahale sonrası yan etkilerin en aza inmesi için çarçabuk normal aktivitelere başlansa da bazı hastalarda zorlu aktiviteler için bir- iki hafta geçmesi gerekir. Hafif egzersizlere genelde birkaç gün içerisinde izin verilir.

Müdahale sonrası derinin kaslara yapışması ve şişmeyi önlemek için sıkı korse yada çorap kullanılır. Bu uygulama sadece geceleri kullanılmak üzere iki-üç hafta devam edilebilir. Ameliyatın sonuçları 2-3 hafta içerisinde görünür hale gelir, ancak tam sonuç üç ay sonra ortaya çıkar.

Cerrahi sonrası ne gibi değişimler bekleyebilirim ?

İşlem sonucu kalıcı kontur düzelmesi sağlanır. Bu işlem size hiç bir zaman düzelemeyeceğini düşündüğünüz ve sizi psikolojk olarak rahatsız eden ve egzesizlerle düzelme sağlayamadığınız görünümünüz için yeni bir şekil sağlayacaktır. Liposuction ileride kilo almayı ve şeklinizi aynı biçimde korumayı sağlamayacaktır.

Liposuction kilo verme tekniği değildir ve şişmanlık hastalıklarını tedavi etmez. Bununla birlikte bir şekilde kurtulmak istediğiniz küçük çıkıntılardan ve boyundaki yağlardan kurtulmak sizi çok kilo vermiş gibi yapacaktır. Amaç sizi vucudunuzla daha rahat ve yeni şeklinizle daha mutlu yapmaktır.

Sonuç ne kadar kalıcıdır ?

Alınan yağ kalıcı olarak o bölgeden uzaklaşır ve yeniden oluşmaz. Liposuction sonrası kilo alınırsa kalan yağ hücrelerinin büyüklüğü artar, ancak vücudun tamamında orantılı olarak düzgünlük devam eder. Bu sebepten dolayı bu işleme liposculpture’da ( yağ heykeltraşcılığı) denmektedir.

Çok iz kalır mı ?

Kanüllerin sokulması için yarım cm lik kesiler yapılır. Bu kesiler bir yada iki adet dikiş atılarak kapatılır. Bu izler farkedilmez, deri çizgilerine uygun biçimde hazırlandıkları için gizli kalırlar.

Liposuction ile kilo kaybedilebilir mi?

Kilo verme için en iyi yol diyet ve egzersizdir. Liposuction ile bir miktar yağ alınır, asıl amaç vücuda düzgün kontur vermektir. Yağ alınma miktarına göre 2-10 kilo kaybedilebilir.Hastanın kilo vermiş gibi gözükmesini sağlar.

Güvenlimidir ?

Oldukça güvenlidir. Mamafih bazı riskleri de vardır. İlk zamanlarda uygulanan liposuction kan kaybı, enfeksiyon, gibi problemler yaşanmaktaydı. Bu sorunlara üretilen çözümlerle riskler son derece düşüktür. Çok miktarda yağ alındığında orta derecede kan kaybına neden olur ve hastanede daha uzun süre kalmayı gerektirir, ancak sıklıkla yaptığımız türden liposuction uygulamalarında bu problemlerle karşılaşmamaktayız.

Riskler ve sorunlar nelerdir ?

Ameliyat sonrası biraz morluklar ve rahatsızlık hissi beklenebilir. Bunlar şiddetli olmamasına rağmen birkaç haftada geçer. Standart riskler anestezi ile ilgilidir ve ameliyat öncesi bunların sorgulaması ve gerekli testler yapılmaktadır. Kesiler çok küçük olduğu için izlerle ilgili problem yaşanmamaktadır. Enfeksiyon riski liposuction sonrası nadirdir.

Altenatif çözümler nelerdir ?

Diyet ve kilo kaybı herkese önerilen yoldur. Eğer boyun çok kalın ve ağır gözüküyor kendinizi çok sağlıklı hissettiğinizde dahi kaybolmuyorsa liposution en iyi alternatiftir. Eğer deri gevşek ise ve hindi boynu gibi gözüküyorsa boyun germe ameliyatı ile birlikte yapılmalıdır.

Özel bilgiler:

Cerrahi öncesi banyo yapılır. 2 hafta önceden aspirin ve aspirin türevlerini içeren ilaçlar alınmaz. Ameliyat sonrası elastik sıkı korse yada çorap kullanılır

LİPOSUCTİON FİYATLARI

Rekabet kurulu kararınca internet ortamında fiyat hakkında bilgilendirme yapmak uygun görülmemektedir. Uzman muayene sonucu fiyat almak için lütfen randevu oluşturunuz.

BİLGİ VE RANDEVU İÇİN

Haftaiçi 09:00-18:00
Cumartesi 09:00-15:00

0(212) 283 9292

0(212) 283 9294

HASTALARIMIZIN YORUMLARI

Trafik kazası sonucu yüzüm kırıldı ve uzun, başarısız bir tedavi süreci geçirdim. Sonrasında Muzaffer Bey ile yeni bir tedavi süreci başladı. Başarılı tedavisi, psikolojik desteği ve hastaya olan tutumu çok iyi, çok anlayışlı biri. Tek üzüntüm böyle bir doktor ile daha öncesinde tanışmamış olmak. Yüz deformasyonu olan kişilere rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir doktor.

ŞEYDANUR K.

6 gün once ameliyat oldum . Farklı bir şehirden. Hastaneye gittim . Herşeyimle akrabam gibi ilgilendiler ameliyata hazırlık süresince her soruyu sordum iletişimi hiç koparmadık türkiyede tek bir hoca var oda sizsiniz her saban uyandığımda sükür edip dua ediyorum burda kötü yapanlar art biyetli oncesi sonrası fotolarım isteye olursa atarım ameliyat sonrası agrım bile olmadı sadece şişlikler oldu onlarda 4 gün içinde gecti suan o kadar cok degiştim güzel oldum ki şişler olmasına ragmen herkes cok beğendi . Allahrazı olsun üst cene ameliyatımdan sonra hayatım daha güzel oldu .

ÇAĞLA K.

Sıkıntısız, akşamında taburcu olmuş bir ameliyat geçirdim. Doktoruma ve hastanede yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Çene ameliyatından korkan herkese tavsiyemdir. Hem sağlığınız hemde görünüşünüze güzellik katmak için.

SEDA A.