Göz Estetiği

Bakışınız En Önemli Güzelliğiniz

Göz Estetiği2018-11-06T10:48:12+00:00

Project Description

Göz Estetiği Nedir?

Göz kapakları ve göz çevresi kişi için ifade açısından önemlidir. Genelde şikayetler yorgun ve üzgün yüz ifadesi şeklindedir. Bazen ileri derecede üst göz kapaklarının sarkması göz kapaklarını açmakta zorluk yaratabilir. Bazen de insanlarda özellikle alt göz kapaklarında torbalanmalara rastlanabilir, bunlar çoğu kez kalıtımsaldır ve tedavisi mümkündür.

Kranioplast’ın bu tip rahatsızlıklarda yaklaşımı kaşların pozisyonuna göre değişir. Bazen alın ve kaşlardaki sarkmalar üst göz kapaklarında deri bolluğuna neden olur. Bu durumlarda endoskopik alın ve kaş kaldırmayla aynı zamanda üst göz kapak estetiği uygulanır. Kaş pozisyonu normalse sadece deri bolluğu ve yağ fıtıklaşması düzeltilir.

Alt göz kapağında yaklaşım yanak pozisyonuna göre değerlendirilir. Eğer yanaklarda sarkma fazla, göz ve burun arasında yanağa uzanan bir hat olmuşsa yanak kaldırma ile birlikte alt göz kapağı estetiği yapılır. (SOOF Lifting) Sadece torbalanma mevcutsa yağ yastıkçıklarının eski yerine gömülmesi ameliyatı yapılır. Bu teknik bizim uyguladığımız yeni bir tekniktir. Yağ alma işlemi değildir. Yağ alınarak yapılan ameliyatlarda oluşan gözlerde çukurlaşma ve yaşlı bakış bu yöntemle önlenmiş olmaktadır. Bu teknik ayrıntı çok önemlidir.

Gençlerde ve kalıtımsal olan göz kapağı torbalanmalarında dışarıdan hiçbir kesi yapmadan fazla yağ kesecikleri göz kapağı içerisinden azaltılmaktadır.(Tranconjonctival blepharoplasty)

Göz kapağı çevresi ameliyatları lokal veya genel anestezi ile yapılır. Hastanede kalmayı gerektirmez. Bu operasyon kirpiklerin olduğu hizada doğal çizgilerin üzerinden yapılır. Ameliyat izi kalmaz. Dikiş alma yoktur. Ağrı yoktur. Sadece gözlerde birkaç gün süren ödem ve bazen morluklar olabilir.

Göz kapaklarının tam şeklini alması için genel plastik cerrahinin yara iyileşme konsepti olan 4-6 ay bir süre gerekir. Ancak bu süre içerisinde kişiyi rahatsız edecek görünümle ilgili şikayetler olmayacaktır.

Bu ameliyatla bakışlarda canlanma, yorgunluk ve yaşlılık ifadelerinde gençleşme olacaktır.

 GÖZ ESTETİĞİ FİYATLARI

Rekabet kurulu kararınca internet ortamında fiyat hakkında bilgilendirme yapmak uygun görülmemektedir. Uzman muayene sonucu fiyat almak için lütfen randevu oluşturunuz.

  BİLGİ VE RANDEVU İÇİN

Haftaiçi 09:00-18:00
Cumartesi 09:00-15:00

0(212) 283 9292

0(212) 283 9294

HASTALARIMIZIN YORUMLARI

Ameliyattan çok korkan biri olarak çok ufak bir müdahale ile çok sarkan göz kapaklarımı kaldırdım. Resmen 10 yaş gençleştim. Boşuna yıllarca bekletmişim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

BURCU B.

Sıkıntısız, akşamında taburcu olmuş bir ameliyat geçirdim. Doktoruma ve hastanede yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Çene ameliyatından korkan herkese tavsiyemdir. Hem sağlığınız hemde görünüşünüze güzellik katmak için.

SEDA A.

Trafik kazası sonucunda yüzümde oluşan hasarı sadece Doktor Muzaffer Çelik tedavi edebildi. Kendisinin bana verdiği güven ve tedavi aşamasında yardımlarından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.

NUR K.