Çene Ucu Büyütme

Sağlığınız İçin Geç Kalmayın.

Çene Ucu Büyütme2020-03-13T23:19:47+00:00

Project Description

ESTETİK AÇIDAN YÜZÜNÜZE SİMETRİK BİR ÇENEYE Mİ SAHİP OLMAK İSTİYORSUNUZ. OZAMAN BURADAYIZ. KRANİOPLAST’A BEKLİYORUZ.

Çene Ucu Büyütme Nedir?

Alt çene ucunun normalden daha küçük olması durumu batı toplumlarında ve ülkemizde sık rastlanan bir durumdur. Özellikle hastada burun kemerli ise problem daha da belirginleşmekte ve kuş yüzü (Bird Face) denilen deformite ortaya çıkmaktadır.

Çene ucu nasıl büyütülür?
Toplumda da bilindiği gibi çene ucuna silikon, medpor, titanyum gibi sentetik materyaller konularak çene ucunu büyütme sık başvurulan yöntemlerdir. Ancak sentetik materyaller “gıdı” denilen yumuşak doku sarkmasını düzeltemez. Ayrıca sentetik materyaller zamanla zemindeki kemiği eritebilir ve her zaman yer değiştirme, infeksiyon gibi riskleri taşırlar.

Kranioplast’ta çene ucu nasıl büyütülür?
Kliniğimizde 1996 yılından itibaren kendi geliştirdiğimiz çene ucu ilerletme tekniği uygulanmaktadır.

Çelik, M., Tuncer, S., Buyukcayır, I.

Splitting Advancement Genioplasty: A new Genioplasty Technique. Annals of Plastic Surgery.43:148, 1999

Doç. Dr. Muzaffer Çelik’e ait olan bu teknik “YEAR BOOK OF A ESTHETIC” kitabında yer almıştır.

Bu tekniğe göre hastanın çene kemiği öne doğru ilerletilmektedir. Teknikte gıdıda ve boyunda estetik iyileşme sağlanmaktadır. Keza uzun vadede yüz iskeletinin diğer problemlerinde olduğu gibi hastanın kendi kemik şeklini değiştirerek yapılan ameliyatlar en güvenilir olanlardır.

Bu teknik, Taipei 1999 Dünya Kraniofasial Cerrahi ve ISAPS TOKYO 2000 Estetik Cerrahi Kongresi’nde sunulmuş ve literatüre geçmiştir.

ÇENE UCU BÜYÜTME FİYATLARI

Rekabet kurulu kararınca internet ortamında fiyat hakkında bilgilendirme yapmak uygun görülmemektedir. Uzman muayene sonucu fiyat almak için lütfen randevu oluşturunuz.

BİLGİ VE RANDEVU İÇİN

Haftaiçi 09:00-18:00
Cumartesi 09:00-15:00

0(212) 283 9292

0(212) 283 9294

HASTALARIMIZIN YORUMLARI

Efsane bir çeneye sahibim. Sevgiler ve saygılar.

MİNE M.

çene yapımın görüntüsünden memnun olmadığım için araştırmalarım sonucu yağ enjekte edilerek çeneyi sivritme yöntemini istemedim. Kesin ve kalıcı çözüm istediğim için ameliyat olmaya karar verdim. Muzaffer Bey ameliyatımı yaptı.Hızlı iyileşme sürecim ve motivasyonumu hep üst düzeyde tutan bir doktor bulmanın şansını yaşadım. Herkese tavsiye ediyorum lütfen yağ enfekte ettirmeyin ve ameliyattan korkmayın.

ÇAĞLA K.

Hep özendiğim çeneye sahip olmanın mutluluğunu yaşatan doktoruma sonsuz teşekkürler.

GÖZDE A.