Çene Cerrahisi

Doğuştan veya sonradan üst ve alt çenenin önde, geride, sağ yan veya sol yanda olması, kaza sebebi ile oluşan çene bozuklukları, ısırım bozuklukları

Çene Cerrahisi2020-03-13T23:23:50+00:00

Project Description

Çene Cerrahisi Nedir?

İnsan iskelet yapısı her kişi de farklı gelişim ve oranlar gösterir. Dolaysıyla çene iskeleti de kişiden kişiye değişik gelişme derecesi gösterir. Alt çene ve üst çenenin ideal ısırma durumu gelişmeyle her zaman oluşmayabilir. Alt çene ve üst çene olması gereken pozisyondan önde, arkada, aşağıda, yukarıda yada yanlarda olabilir. Keza çeneler olması gerekenden daha küçük yada büyük gelişme gösterebilir. Çenelerin olması gereken gelişme ve pozisyondan farklı olması üç ana problem yaratır. Bunlar yüz estetiğinin bozulması, normal ısırmanın bozulması ve de çene ekleminin normal dışı zorlanmaya maruz kalarak yapısının ve fonksiyonunun bozulmasıdır. Yüz ve çenelerdeki her türlü orantısızlık insanın dış görünümüne yansımaktadır.

Yüz iskeleti ve çenelerde sık görülen başlıca problemler şunlardır:

  • Çene ucunun ileride yada geride olması ( Doç. Dr. Muzaffer Çelik’in çene ucunu öne almak için geliştirdiği bir ameliyat tekniği vardır: SPLITTING ADVANCEMENT GENIOPLASTY )
  • Alt çenenin önde, geride, sağ yan yada sol yanda olması
  • Alt çenenin bir tarafının az gelişmesi
  • Üst çenenin önde, geride, sağ yan yada sol yanda olması yada normal den daha az gelişmesi
  • Elmacık kemiklerinin olması gerekenden büyük, küçük ,önde, yada geride olması
  • Kazalardan dolayı çenelerin şekil ve yapısının bozulması
  • Çene ekleminin tekrarlayan çıkıkları
  • Diğer nedenler ( tümör, cerrahi v.b. )

Yukarıda sayılan ve diğer yüz iskeleti ve çene problemleri KRANIOPLAST’ta Dünyanın ciddi kraniofasial cerrahi klinikleriyle aynı paralellik içinde yapılmaktadır.

ÇENE CERRAHİSİ FİYATLARI

Rekabet kurulu kararınca internet ortamında fiyat hakkında bilgilendirme yapmak uygun görülmemektedir. Uzman muayene sonucu fiyat almak için lütfen randevu oluşturunuz.

BİLGİ VE RANDEVU İÇİN

Haftaiçi 09:00-18:00
Cumartesi 09:00-15:00

0(212) 283 9292

0(212) 283 9294

HASTALARIMIZIN YORUMLARI

Trafik kazası sonucu yüzüm kırıldı ve uzun, başarısız bir tedavi süreci geçirdim. Sonrasında Muzaffer Bey ile yeni bir tedavi süreci başladı. Başarılı tedavisi, psikolojik desteği ve hastaya olan tutumu çok iyi, çok anlayışlı biri. Tek üzüntüm böyle bir doktor ile daha öncesinde tanışmamış olmak. Yüz deformasyonu olan kişilere rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir doktor.

ŞEYDANUR K.

6 gün once ameliyat oldum . Farklı bir şehirden. Hastaneye gittim . Herşeyimle akrabam gibi ilgilendiler ameliyata hazırlık süresince her soruyu sordum iletişimi hiç koparmadık türkiyede tek bir hoca var oda sizsiniz her saban uyandığımda sükür edip dua ediyorum burda kötü yapanlar art biyetli oncesi sonrası fotolarım isteye olursa atarım ameliyat sonrası agrım bile olmadı sadece şişlikler oldu onlarda 4 gün içinde gecti suan o kadar cok degiştim güzel oldum ki şişler olmasına ragmen herkes cok beğendi . Allahrazı olsun üst cene ameliyatımdan sonra hayatım daha güzel oldu .

ÇAĞLA K.

Doğuştan üst çenesi dar olan biri olarak sağlıklı gülüşüm yoktu. Ortodonti tedavimden sonra Muzaffer hocama muayene oldum. 40 dakkalık ameliyatla sıkıntısız sorunsuz bir çeneye sahip oldum. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

DİLAN A.