Doç. Dr. Muzaffer Çelik’in Sözcü gazetesinde yayınlanan haberi şöyledir.

Estetik cerrahi uzamanı Doç. Dr. Muzaffer Çelik, ucuz maliyeti olan yasaklı silikonların kanser riskini artırdığını belirtip kadınlara uyarılarda bulundu.

Ünlü bir mankenin yıllar önce taktırdığı göğüs silikonlarının lenfomaya neden olduğunu öğrenip yargı yoluna başvurması diğer kadınları da korkuttu. Estetik Cerrahı Uzmanı Doç. Dr. Muzaffer Çelik, kansere yol açan silikonların ucuz maliyet nedeniyle takıldığını belirterek şunları söyledi:

“Silikon implantlar çok uzun bir süredir meme büyütme için sorunsuz olarak kullanılıyor. Bazı yeni firmalar ucuz maliyetleri deniyor. Yıllar önce bir Fransız firması yeni bir silikonu piyasaya sürdü. Kanser yapıcı ve diğer etlikerinden dolayı ise bir süre sonra Fransa ve diğer ülkelerde bu silikon implantlar yasaklandı. Hatta firma sahibine hapis cezası verildi. Bu firmanın silikonları ülkemizde de kullanıldı. O dönemde bizler bilinmeyen bir silikonu kesinlikle kullanmadık. Sadece çok eski bilinen markaları tercih ettik. O dönemde yeni ucuz ürün kullanan hekimlerin hastalarını arayıp bilgi vermeleri gerekir. Böyle şüpheli ürün kullanan hekimlerin implantları çıkarması ya da güvenilir olanlarıyla değiştirmeleri uygun olur. Aksi halde yasaklı silikon takılan hastaların kanser riski taşıdığı ortadadır.”

BİLGİ VE RANDEVU İÇİN

Hafta İçi 09:00-18:00
Cumartesi 09:00-15:00

 0(212) 283 9292

 0(212) 283 9294

2020-08-24T11:27:15+00:00